21 maja 2011r.  świętowaliśmy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego razem z Starostwem Powiatowym w Dębicy. Organizatorem imprezy było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dębicy przy współpracy z Fundacją Ernst & Young. Pogoda dopisała, dopisali też uczestnicy. Było nas około 170 osób.

Święto rozpoczęło się msza św. w kościele św. Ducha w Dębicy. Potem przeszliśmy ulicami miasta w kolorowych koszulkach promujących rodzicielstwo zastępcze. Część rozrywkowa odbyła się na Brzozowym Ranczo, gdzie pan starosta Władysław Bielawa wręczył wszystkim rodzinom zastępczym listy gratulacyjne.

Potem były zabawy i konkursy oraz smaczny poczęstunek. Harcerze i pracownicy PCPR zabawiali maluchy. Rodzice mieli czas na rozmowy i odpoczynek. Uśmiechnięte i zadowolone buzie zarówno dzieci jak i rodziców świadczyły o udanej zabawie.